Katalog Leków

Ulotki, ChPL i refundacja leków z Rejestru Produktów Leczniczych

Leki przeciwbólowe

Leki przeciwbólowe łagodzą ból i obniżają gorączkę. Pomagają przy bólu głowy, zęba i mięśni. Odpowiednie dla dorosłych i dzieci.

530 leków, 58 substancji. Przejdź do listy leków.

Substancje czynne w tej kategorii

Leki w tej kategorii

Pokazano 151 do 200 z 530. Kliknij nagłówek kolumny, żeby posortować.

Lek ▴Dostępność w aptekachMocPostaćKategoriaDokumenty
Feverinex

Paracetamolum

Brak danych100 mg/mLRoztwór doustny
OTC
ulotka, ChPL
Flucontrol Hot

Paracetamolum + Phenylephrini hydrochloridum + Chlorpheniramini maleas

Bardzo dobrze dostępny(1000 mg + 10 mg + 4 mg)/sasz.Proszek do sporządzania roztworu doustnego
OTC
ulotka, ChPL
FluControl Max

Paracetamolum + Phenylephrini hydrochloridum + Chlorpheniramini maleas

Bardzo dobrze dostępny650 mg + 10 mg + 4 mgTabletki powlekane
OTC
ulotka, ChPL
FluControl Symptom

Acidum acetylsalicylicum + Ethenzamidum + Coffeinum

Brak danych300 mg + 100 mg + 50 mgTabletki
OTC
ulotka, ChPL
Fluxin

Paracetamolum + Acidum ascorbicum + Pheniramini maleas

Niedostępny(500 mg + 200 mg + 25 mg)/mlGranulat do sporządzania roztworu doustnego, w saszetce
OTC
ulotka, ChPL
Frimig

Sumatriptanum

Bardzo dobrze dostępny50 mgTabletki powlekane
Rp
ulotka, ChPL
Frimig

Sumatriptanum

Bardzo dobrze dostępny100 mgTabletki powlekane
Rp
ulotka, ChPL
Frimig Duo

Sumatriptanum + Naproxenum natricum

Bardzo dobrze dostępny85 mg + 500 mgTabletki powlekane
Rp
ulotka, ChPL
Frimig Neo

Sumatriptanum

Brak danych50 mgTabletki powlekane
Rp
ulotka, ChPL
Frimig Neo

Sumatriptanum

Brak danych100 mgTabletki powlekane
Rp
ulotka, ChPL
Gabapentin Aurovitas

Gabapentinum

Bardzo dobrze dostępny100 mgKapsułki twarde
Rp
ulotka, ChPL
Gabapentin Aurovitas

Gabapentinum

Bardzo dobrze dostępny300 mgKapsułki twarde
Rp
ulotka, ChPL
Gabapentin Aurovitas

Gabapentinum

Bardzo dobrze dostępny400 mgKapsułki twarde
Rp
ulotka, ChPL
Gabapentin Teva

Gabapentinum

Brak danych100 mgKapsułki twarde
Rp
ulotka, ChPL
Gabapentin Teva

Gabapentinum

Brak danych300 mgKapsułki twarde
Rp
ulotka, ChPL
Gabapentin Teva

Gabapentinum

Brak danych400 mgKapsułki twarde
Rp
ulotka, ChPL
Gemipar 50

Paracetamolum

Niedostępny50 mgCzopki
OTC
ulotka, ChPL
Gemipar 125

Paracetamolum

Niedostępny125 mgCzopki
OTC
ulotka, ChPL
Gemipar 500

Paracetamolum

Niedostępny500 mgCzopki
OTC
ulotka, ChPL
Gexiro

Paracetamolum + Ibuprofenum

Trudno dostępny(10 mg + 3 mg)/mlRoztwór do infuzji
Rp
ulotka, ChPL
Gexiro

Paracetamolum + Ibuprofenum

Dobrze dostępny32 mg/ml + 9,6 mg/mlZawiesina doustna
Rp
ulotka, ChPL
Gripblocker

Acidum acetylsalicylicum

Niedostępny500 mgTabletki
OTC
ulotka, ChPL
Gripblocker Express

Paracetamolum + Pseudoephedrini hydrochloridum + Dextromethorphani hydrobromidum

Bardzo dobrze dostępny300 mg + 30 mg + 12 mgKapsułki miękkie
OTC
ulotka, ChPL
Gripblocker Zatoki

Paracetamolum + Pseudoephedrini hydrochloridum

Niedostępny250 mg + 30 mgKapsułki miękkie
OTC
ulotka, ChPL
Gripex

Paracetamolum + Pseudoephedrini hydrochloridum + Dextromethorphani hydrobromidum

Bardzo dobrze dostępny325 mg + 30 mg + 10 mgTabletki powlekane
OTC
ulotka, ChPL
Gripex Control

Paracetamolum + Coffeinum

Trudno dostępny500 mg + 50 mgTabletki
OTC
ulotka, ChPL
Gripex Control Duo

Paracetamolum + Coffeinum

Brak danych500 mg + 65 mgTabletki powlekane
OTC
ulotka, ChPL
Gripex Duo

Paracetamolum + Phenylephrini hydrochloridum

Bardzo dobrze dostępny500 mg + 6,1 mgTabletki powlekane
OTC
ulotka, ChPL
Gripex DZIEŃ i NOC

Paracetamolum + Pseudoephedrini hydrochloridum + Dextromethorphani hydrobromidum + Chlorpheniramini maleas

Brak danych500 mg + 30 mg + 15 mg; 500 mg + 30 mg + 15 mg + 2 mgTabletki powlekane
Rp
ulotka, ChPL
Gripex FORTE

Paracetamolum + Pseudoephedrini hydrochloridum + Dextromethorphani hydrobromidum

Brak danych500 mg + 30 mg + 10 mgTabletki powlekane
OTC
ulotka, ChPL
Gripex Hot

Paracetamolum + Acidum ascorbicum + Phenylephrini hydrochloridum

Bardzo dobrze dostępny(650 mg + 50 mg + 10 mg)/sasz.Proszek do sporządzania roztworu doustnego
OTC
ulotka, ChPL
Gripex Hot Intense

Paracetamolum + Coffeinum + Phenylephrini hydrochloridum

Bardzo dobrze dostępny1000 mg + 50 mg + 12,2 mgProszek do sporządzania roztworu doustnego
OTC
ulotka, ChPL
Gripex Hot Max

Paracetamolum + Acidum ascorbicum + Phenylephrini hydrochloridum

Bardzo dobrze dostępny(1000 mg + 100 mg + 12,2 mg)/sasz.Proszek do sporządzania roztworu doustnego
OTC
ulotka, ChPL
Gripex Hot Zatoki

Paracetamolum + Pseudoephedrini hydrochloridum + Dextromethorphani hydrobromidum monohydricum + Chlorphenamini maleas

Bardzo dobrze dostępny650 mg + 60 mg + 20 mg + 4 mgProszek do sporządzania roztworu doustnego
OTC
ulotka, ChPL
Gripex Max

Paracetamolum + Pseudoephedrini hydrochloridum + Dextromethorphani hydrobromidum

Bardzo dobrze dostępny500 mg + 30 mg + 15 mgTabletki powlekane
OTC
ulotka, ChPL
Gripex Noc

Paracetamolum + Pseudoephedrini hydrochloridum + Dextromethorphani hydrobromidum + Chlorpheniramini maleas

Bardzo dobrze dostępny500 mg + 30 mg + 15 mg + 2 mgTabletki powlekane
OTC
ulotka, ChPL
Gripex Pro Mucus

Paracetamolum + Guaifenesinum + Phenylephrini hydrochloridum

Niedostępny250 mg + 100 mg + 5 mgTabletki powlekane
OTC
ulotka, ChPL
GripexPro

Paracetamolum + Coffeinum + Phenylephrini hydrochloridum

Niedostępny300 mg + 25 mg + 5 mgKapsułki twarde
OTC
ulotka, ChPL
GripexPro Optima

Paracetamolum + Coffeinum + Phenylephrini hydrochloridum

Niedostępny500 mg + 25 mg + 6,1 mgKapsułki twarde
OTC
ulotka, ChPL
Grypolek

Paracetamolum + Guaifenesinum + Pseudoephedrini hydrochloridum + Dextromethorphani hydrobromidum

Bardzo dobrze dostępny325 mg + 200 mg + 30 mg + 15 mgTabletki powlekane
OTC
ulotka, ChPL
Grypostop

Paracetamolum + Pseudoephedrini hydrochloridum + Dextromethorphani hydrobromidum

Dobrze dostępny325 mg + 30 mg + 15 mgTabletki powlekane
OTC
ulotka, ChPL
Hadmuliv

Ibuprofenum + Paracetamolum

Brak danych200 mg + 500 mgTabletki powlekane
OTC
ulotka, ChPL
Ibuxal Plus

Ibuprofenum + Paracetamolum

Brak danych200 mg + 500 mgTabletki powlekane
OTC
ulotka, ChPL
Imigran

Sumatriptanum

Trudno dostępny20 mg/0,1 mlAerozol do nosa, roztwór
Rp
ulotka, ChPL
Imigran

Sumatriptanum

Dobrze dostępny50 mgTabletki powlekane
Rp
ulotka, ChPL
Imigran

Sumatriptanum

Dobrze dostępny100 mgTabletki powlekane
Rp
ulotka, ChPL
Infacetamol

Paracetamolum

Bardzo dobrze dostępny50 mgCzopki
OTC
ulotka, ChPL
Infacetamol

Paracetamolum

Dobrze dostępny100 mg/mlRoztwór doustny
OTC
ulotka, ChPL
Instanyl

Fentanylum

Niedostępny50 mcg/dawkęAerozol do nosa, roztwór
Rpw
tylko dane rejestrowe
Instanyl

Fentanylum

Dobrze dostępny50 mcg/dawkęAerozol do nosa, roztwór
Rpw
tylko dane rejestrowe

Wskaźnik dostępności to orientacyjne oszacowanie naszego algorytmu, nie stan konkretnej apteki. Jak czytać wskaźnik dostępności.

Ból głowy, zęba, mięśni czy gorączka często wymagają szybkiego, bezpiecznego łagodzenia. W tej kategorii znajdziesz leki, które zmniejszają odczuwanie bólu i obniżają temperaturę. Działają w ośrodkowym układzie nerwowym lub hamują wytwarzanie substancji wywołujących ból. Z takiej terapii korzystają dorośli i dzieci, przy codziennych dolegliwościach.

Najczęściej sięga się po paracetamol oraz kwas acetylosalicylowy. Paracetamol łagodzi ból i gorączkę, nie działa przeciwzapalnie. ASA działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. W aptece znajdziesz m.in. Paracetamol Hasco, Aspirin i Aspirin C, a u dzieci przydaje się APAP dla dzieci Forte. Część środków to leki złożone, np. tabletki z kofeiną, która może wzmocnić efekt przeciwbólowy w bólach napięciowych, albo z witaminą C przy objawach przeziębienia.

Przy silniejszym bólu lekarz czasem przepisuje leki z grupy opioidów, np. tramadol. Spotkasz też połączenia przeciwbólowe z kodeiną, które są na receptę. Niektóre bóle wymagają innego podejścia, na przykład leków rozkurczowych przy kolce lub maści i żeli stosowanych miejscowo na stawy i mięśnie. To osobne działy, tu skupiamy się na ogólnych środkach przeciwbólowych i przeciwgorączkowych.

Stosuj krótko i zgodnie z ulotką. Nie łącz kilku leków zawierających tę samą substancję, bo łatwo o przedawkowanie, a paracetamol bywa składnikiem wielu leków na przeziębienie. Unikaj alkoholu. ASA nie jest zalecana u dzieci z infekcją wirusową i w ciąży. Ostrożności wymagają choroby żołądka, wątroby, nerek, astma aspirynowa oraz karmienie piersią. Do lekarza zgłoś się przy bardzo silnym lub narastającym bólu, bólu po urazie, nawracających bólach głowy, gorączce utrzymującej się ponad 3 dni lub gdy ból ogranicza normalne funkcjonowanie. Część leków z tej grupy to środki na receptę.