Katalog Leków

Ulotki, ChPL i refundacja leków z Rejestru Produktów Leczniczych

Leki przeciwbólowe

Leki przeciwbólowe łagodzą ból i obniżają gorączkę. Pomagają przy bólu głowy, zęba i mięśni. Odpowiednie dla dorosłych i dzieci.

530 leków, 58 substancji. Przejdź do listy leków.

Substancje czynne w tej kategorii

Leki w tej kategorii

Pokazano 401 do 450 z 530. Kliknij nagłówek kolumny, żeby posortować.

Lek ▴Dostępność w aptekachMocPostaćKategoriaDokumenty
Pregabalin Sandoz

Pregabalinum

Niedostępny25 mgKapsułki twarde
Rp
tylko dane rejestrowe
Pregabalin Sandoz

Pregabalinum

Bardzo dobrze dostępny50 mgKapsułki twarde
Rp
tylko dane rejestrowe
Pregabalin Sandoz

Pregabalinum

Bardzo dobrze dostępny75 mgKapsułki twarde
Rp
tylko dane rejestrowe
Pregabalin Sandoz

Pregabalinum

Niedostępny100 mgKapsułki twarde
Rp
tylko dane rejestrowe
Pregabalin Sandoz

Pregabalinum

Bardzo dobrze dostępny150 mgKapsułki twarde
Rp
tylko dane rejestrowe
Pregabalin Sandoz

Pregabalinum

Niedostępny200 mgKapsułki twarde
Rp
tylko dane rejestrowe
Pregabalin Sandoz

Pregabalinum

Niedostępny225 mgKapsułki twarde
Rp
tylko dane rejestrowe
Pregabalin Sandoz

Pregabalinum

Trudno dostępny300 mgKapsułki twarde
Rp
tylko dane rejestrowe
Pregabalin Viatris Pharma

Pregabalinum

Niedostępny75 mgKapsułki twarde
Rp
tylko dane rejestrowe
Pregabalin Viatris Pharma

Pregabalinum

Niedostępny150 mgKapsułki twarde
Rp
tylko dane rejestrowe
Pregamid

Pregabalinum

Niedostępny25 mgKapsułki twarde
Rp
ulotka, ChPL
Pregamid

Pregabalinum

Trudno dostępny75 mgKapsułki twarde
Rp
ulotka, ChPL
Pregamid

Pregabalinum

Dobrze dostępny150 mgKapsułki twarde
Rp
ulotka, ChPL
Prialt

Ziconotidum

Trudno dostępny100 mcg/mlRoztwór do infuzji
Rpz
tylko dane rejestrowe
Pyralgin

Metamizolum natricum monohydricum

Bardzo dobrze dostępny500 mg/mlRoztwór do wstrzykiwań
Rp
ulotka, ChPL
Pyralgin

Metamizolum natricum monohydricum

Bardzo dobrze dostępny500 mg/mlKrople doustne, roztwór
Rp
ulotka, ChPL
Pyralgina

Metamizolum natricum

Bardzo dobrze dostępny500 mgTabletki
OTCRp
ulotka, ChPL
Pyralgina Ból i Gorączka

Metamizolum magnesicum

Bardzo dobrze dostępny500 mg/sasz.Granulat do sporządzania roztworu doustnego
OTC
ulotka, ChPL
Pyralgina MAX

Metamizolum natricum monohydricum

Dobrze dostępny1000 mgTabletki powlekane
Rp
ulotka, ChPL
Pyralgina Plus

Metamizolum natricum + Coffeinum + Drotaverini hydrochloridum

Brak danych400 mg + 60 mg + 40 mgTabletki powlekane
OTC
ulotka, ChPL
Pyreox

Metamizolum natricum monohydricum

Bardzo dobrze dostępny500 mgTabletki powlekane
OTC
ulotka, ChPL
Pyreoxing

Metamizolum natricum

Trudno dostępny500 mg/mlRoztwór do wstrzykiwań
Rp
ulotka, ChPL
Pyretolek

Metamizolum natricum monohydricum

Dobrze dostępny500 mgTabletki powlekane
OTC
ulotka, ChPL
Re-Algin

Metamizolum natricum

Niedostępny500 mgTabletki
OTC
ulotka, ChPL
Relpax

Eletriptanum

Bardzo dobrze dostępny40 mgTabletki powlekane
Rp
ulotka, ChPL
Reltebon

Oxycodoni hydrochloridum

Dobrze dostępny5 mgTabletki o przedłużonym uwalnianiu
Rpw
ulotka, ChPL
Reltebon

Oxycodoni hydrochloridum

Dobrze dostępny10 mgTabletki o przedłużonym uwalnianiu
Rpw
ulotka, ChPL
Reltebon

Oxycodoni hydrochloridum

Dobrze dostępny20 mgTabletki o przedłużonym uwalnianiu
Rpw
ulotka, ChPL
Reltebon

Oxycodoni hydrochloridum

Dobrze dostępny40 mgTabletki o przedłużonym uwalnianiu
Rpw
ulotka, ChPL
Reltebon

Oxycodoni hydrochloridum

Trudno dostępny80 mgTabletki o przedłużonym uwalnianiu
Rpw
ulotka, ChPL
Saridon

Paracetamolum + Propyphenazonum + Coffeinum

Bardzo dobrze dostępny250 mg + 150 mg + 50 mgTabletki
OTC
ulotka, ChPL
Sativex

Delta-9-tetrahydrocannabinolum + Cannabidiolum

Niedostępny(27 mg + 25 mg)/mlAerozol do stosowania w jamie ustnej
Rpw
ulotka, ChPL
Scorbolamid

Acidum ascorbicum + Rutosidum + Salicylamidum

Bardzo dobrze dostępny100 mg + 5 mg + 300 mgTabletki drażowane
OTC
ulotka, ChPL
Scorbolamid EXTRA

Salicylamidum + Acidum ascorbicum + Rutosidum + Zincum

Niedostępny300 mg + 200 mg + 50 mg + 5 mgTabletki powlekane
OTC
ulotka, ChPL
Scorbolamid EXTRA Hot

Salicylamidum + Acidum ascorbicum + Rutosidum + Zincum

Niedostępny300 mg + 300 mg + 50 mg + 5 mgGranulat do sporządzania zawiesiny doustnej
OTC
ulotka, ChPL
Sevredol

Morphini sulfas

Dobrze dostępny20 mgTabletki powlekane
Rpw
ulotka, ChPL
Sinumedin Tabs

Paracetamolum + Phenylephrini hydrochloridum + Chlorphenamini maleas

Dobrze dostępny650 mg + 10 mg + 4 mgTabletki powlekane
OTC
ulotka, ChPL
Skudexa

Tramadoli hydrochloridum + Dexketoprofenum

Bardzo dobrze dostępny75 mg + 25 mgGranulat do sporządzania roztworu doustnego
Rp
ulotka, ChPL
Solpadeine

Paracetamolum + Codeini phosphas + Coffeinum

Bardzo dobrze dostępny500 mg + 8 mg + 30 mgTabletki
OTCRp
ulotka, ChPL
Solpadeine

Paracetamolum + Codeini phosphas + Coffeinum

Bardzo dobrze dostępny500 mg + 8 mg + 30 mgKapsułki
OTCRp
ulotka, ChPL
Solpadeine

Paracetamolum + Coffeinum + Codeini phosphas

Bardzo dobrze dostępny500 mg + 30 mg + 8 mgTabletki musujące
OTCRp
ulotka, ChPL
Solpadeine Control

Paracetamolum + Coffeinum

Niedostępny500 mg + 65 mgTabletki musujące
OTC
ulotka, ChPL
Solpadeine Forte TABS

Paracetamolum + Codeini phosphas hemihydricus

Bardzo dobrze dostępny500 mg + 12,8 mgTabletki powlekane
OTC
ulotka, ChPL
Solpadeine Max

Paracetamolum + Coffeinum + Codeini phosphas hemihydricus

Bardzo dobrze dostępny500 mg + 30 mg + 12,8 mgTabletki musujące
OTC
ulotka, ChPL
Submena

Fentanylum

Dobrze dostępny100 mcgTabletki podjęzykowe
Rpw
ulotka, ChPL
Submena

Fentanylum

Trudno dostępny200 mcgTabletki podjęzykowe
Rpw
ulotka, ChPL
Submena

Fentanylum

Trudno dostępny400 mcgTabletki podjęzykowe
Rpw
ulotka, ChPL
Submena

Fentanylum

Trudno dostępny800 mcgTabletki podjęzykowe
Rpw
ulotka, ChPL
Sumamigren

Sumatriptanum

Bardzo dobrze dostępny50 mgTabletki powlekane
Rp
ulotka, ChPL
Sumamigren

Sumatriptanum

Bardzo dobrze dostępny100 mgTabletki powlekane
Rp
ulotka, ChPL

Wskaźnik dostępności to orientacyjne oszacowanie naszego algorytmu, nie stan konkretnej apteki. Jak czytać wskaźnik dostępności.

Ból głowy, zęba, mięśni czy gorączka często wymagają szybkiego, bezpiecznego łagodzenia. W tej kategorii znajdziesz leki, które zmniejszają odczuwanie bólu i obniżają temperaturę. Działają w ośrodkowym układzie nerwowym lub hamują wytwarzanie substancji wywołujących ból. Z takiej terapii korzystają dorośli i dzieci, przy codziennych dolegliwościach.

Najczęściej sięga się po paracetamol oraz kwas acetylosalicylowy. Paracetamol łagodzi ból i gorączkę, nie działa przeciwzapalnie. ASA działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. W aptece znajdziesz m.in. Paracetamol Hasco, Aspirin i Aspirin C, a u dzieci przydaje się APAP dla dzieci Forte. Część środków to leki złożone, np. tabletki z kofeiną, która może wzmocnić efekt przeciwbólowy w bólach napięciowych, albo z witaminą C przy objawach przeziębienia.

Przy silniejszym bólu lekarz czasem przepisuje leki z grupy opioidów, np. tramadol. Spotkasz też połączenia przeciwbólowe z kodeiną, które są na receptę. Niektóre bóle wymagają innego podejścia, na przykład leków rozkurczowych przy kolce lub maści i żeli stosowanych miejscowo na stawy i mięśnie. To osobne działy, tu skupiamy się na ogólnych środkach przeciwbólowych i przeciwgorączkowych.

Stosuj krótko i zgodnie z ulotką. Nie łącz kilku leków zawierających tę samą substancję, bo łatwo o przedawkowanie, a paracetamol bywa składnikiem wielu leków na przeziębienie. Unikaj alkoholu. ASA nie jest zalecana u dzieci z infekcją wirusową i w ciąży. Ostrożności wymagają choroby żołądka, wątroby, nerek, astma aspirynowa oraz karmienie piersią. Do lekarza zgłoś się przy bardzo silnym lub narastającym bólu, bólu po urazie, nawracających bólach głowy, gorączce utrzymującej się ponad 3 dni lub gdy ból ogranicza normalne funkcjonowanie. Część leków z tej grupy to środki na receptę.