Katalog Leków

Ulotki, ChPL i refundacja leków z Rejestru Produktów Leczniczych

Leki przeciwbólowe

Leki przeciwbólowe łagodzą ból i obniżają gorączkę. Pomagają przy bólu głowy, zęba i mięśni. Odpowiednie dla dorosłych i dzieci.

530 leków, 58 substancji. Przejdź do listy leków.

Substancje czynne w tej kategorii

Leki w tej kategorii

Pokazano 351 do 400 z 530. Kliknij nagłówek kolumny, żeby posortować.

Lek ▴Dostępność w aptekachMocPostaćKategoriaDokumenty
Paracetamol Polfa-Łódź

Paracetamolum

Bardzo dobrze dostępny500 mgTabletki
OTC
ulotka, ChPL
Paracetamol Promedo

Paracetamolum

Brak danych500 mgTabletki
OTC
ulotka, ChPL
Paracetamol Pure Medic

Paracetamolum

Niedostępny500 mgTabletki
OTC
ulotka, ChPL
Paracetamol Synoptis

Paracetamolum

Trudno dostępny500 mgTabletki
OTC
ulotka, ChPL
Paracetamol US Pharmacia

Paracetamolum

Brak danych500 mgKapsułki miękkie
OTC
ulotka, ChPL
Paracetamol Zentiva

Paracetamolum

Bardzo dobrze dostępny500 mgTabletki
OTC
ulotka, ChPL
Paracetamolum Farmalider

Paracetamolum

Niedostępny1000 mgTabletki
Rp
ulotka, ChPL
Paramax Comp

Paracetamolum + Coffeinum

Niedostępny500 mg + 65 mgTabletki
OTC
ulotka, ChPL
Paramax Quick

Paracetamolum

Brak danych500 mgProszek do sporządzania roztworu doustnego w saszetce
OTC
ulotka, ChPL
Paramax Rapid 500 mg

Paracetamolum

Niedostępny500 mgTabletki
OTC
ulotka, ChPL
Paramax-Cod

Paracetamolum + Codeini phosphas

Niedostępny500 mg + 30 mgTabletki
Rp
ulotka, ChPL
PARAMIG Extra

Paracetamolum + Coffeinum

Brak danych500 mg + 65 mgTabletki
OTC
tylko dane rejestrowe
PARAMIG Fast

Paracetamolum

Trudno dostępny500 mgGranulat w saszetce
OTC
ulotka, ChPL
PARAMIG Fast Junior

Paracetamolum

Trudno dostępny250 mgGranulat w saszetce
OTC
ulotka, ChPL
PecFent

Fentanylum

Dobrze dostępny100 mcg/dawkęAerozol do nosa, roztwór
Rpw
tylko dane rejestrowe
PecFent

Fentanylum

Dobrze dostępny400 mcg/dawkęAerozol do nosa, roztwór
Rpw
tylko dane rejestrowe
Pedicetamol

Paracetamolum

Dobrze dostępny100 mg/mlRoztwór doustny
OTC
ulotka, ChPL
Pentegin

Pregabalinum

Brak danych75 mgKapsułki twarde
Rp
ulotka, ChPL
Pentegin

Pregabalinum

Brak danych150 mgKapsułki twarde
Rp
ulotka, ChPL
Pentegin

Pregabalinum

Brak danych300 mgKapsułki twarde
Rp
ulotka, ChPL
Penthrox

Methoxyfluranum

Niedostępny99,9 %Płyn do sporządzania inhalacji parowej
Rp
ulotka, ChPL
Pixalzina

Metamizolum natricum monohydricum

Dobrze dostępny500 mgTabletki powlekane
OTC
ulotka, ChPL
Pixalzina

Metamizolum natricum monohydricum

Trudno dostępny500 mg/mlRoztwór do wstrzykiwań
Rp
ulotka, ChPL
Polopiryna C

Acidum acetylsalicylicum + Acidum ascorbicum

Bardzo dobrze dostępny500 mg + 200 mgTabletki musujące
OTC
ulotka, ChPL
Polopiryna Max

Acidum acetylsalicylicum

Dobrze dostępny500 mgTabletki dojelitowe
OTC
ulotka, ChPL
Polopiryna S

Acidum acetylsalicylicum

Bardzo dobrze dostępny300 mgTabletki
OTC
ulotka, ChPL
Poltram

Tramadoli hydrochloridum

Bardzo dobrze dostępny50 mgKapsułki
Rp
ulotka, ChPL
Poltram

Tramadoli hydrochloridum

Bardzo dobrze dostępny100 mg/mlKrople doustne, roztwór
Rp
ulotka, ChPL
Poltram 50

Tramadoli hydrochloridum

Dobrze dostępny50 mg/mlRoztwór do wstrzykiwań
Rp
ulotka, ChPL
Poltram 100

Tramadoli hydrochloridum

Dobrze dostępny50 mg/mlRoztwór do wstrzykiwań
Rp
ulotka, ChPL
Poltram Combo

Tramadoli hydrochloridum + Paracetamolum

Bardzo dobrze dostępny37,5 mg + 325 mgTabletki powlekane
Rp
ulotka, ChPL
Poltram Combo Forte

Tramadoli hydrochloridum + Paracetamolum

Bardzo dobrze dostępny75 mg + 650 mgTabletki powlekane
Rp
ulotka, ChPL
Poltram Retard 100

Tramadoli hydrochloridum

Bardzo dobrze dostępny100 mgTabletki o przedłużonym uwalnianiu
Rp
ulotka, ChPL
Poltram Retard 150

Tramadoli hydrochloridum

Bardzo dobrze dostępny150 mgTabletki o przedłużonym uwalnianiu
Rp
ulotka, ChPL
Poltram Retard 200

Tramadoli hydrochloridum

Bardzo dobrze dostępny200 mgTabletki o przedłużonym uwalnianiu
Rp
ulotka, ChPL
Pragiola

Pregabalinum

Bardzo dobrze dostępny150 mgKapsułki twarde
Rp
ulotka, ChPL
Preato

Pregabalinum

Bardzo dobrze dostępny75 mgTabletki
Rp
ulotka, ChPL
Preato

Pregabalinum

Bardzo dobrze dostępny100 mgTabletki
Rp
ulotka, ChPL
Preato

Pregabalinum

Bardzo dobrze dostępny150 mgTabletki
Rp
ulotka, ChPL
Preato

Pregabalinum

Dobrze dostępny200 mgTabletki
Rp
ulotka, ChPL
Pregabalin Accord

Pregabalinum

Bardzo dobrze dostępny25 mgKapsułki twarde
Rp
tylko dane rejestrowe
Pregabalin Accord

Pregabalinum

Bardzo dobrze dostępny50 mgKapsułki twarde
Rp
tylko dane rejestrowe
Pregabalin Accord

Pregabalinum

Bardzo dobrze dostępny75 mgKapsułki twarde
Rp
tylko dane rejestrowe
Pregabalin Accord

Pregabalinum

Bardzo dobrze dostępny150 mgKapsułki twarde
Rp
tylko dane rejestrowe
Pregabalin Accord

Pregabalinum

Bardzo dobrze dostępny300 mgKapsułki twarde
Rp
tylko dane rejestrowe
Pregabalin Aurovitas

Pregabalinum

Bardzo dobrze dostępny75 mgKapsułki twarde
Rp
ulotka, ChPL
Pregabalin Aurovitas

Pregabalinum

Bardzo dobrze dostępny150 mgKapsułki twarde
Rp
ulotka, ChPL
Pregabalin Aurovitas

Pregabalinum

Bardzo dobrze dostępny300 mgKapsułki twarde
Rp
ulotka, ChPL
Pregabalin Medreg

Pregabalinum

Brak danych75 mgKapsułki twarde
Rp
ulotka, ChPL
Pregabalin Medreg

Pregabalinum

Brak danych150 mgKapsułki twarde
Rp
ulotka, ChPL

Wskaźnik dostępności to orientacyjne oszacowanie naszego algorytmu, nie stan konkretnej apteki. Jak czytać wskaźnik dostępności.

Ból głowy, zęba, mięśni czy gorączka często wymagają szybkiego, bezpiecznego łagodzenia. W tej kategorii znajdziesz leki, które zmniejszają odczuwanie bólu i obniżają temperaturę. Działają w ośrodkowym układzie nerwowym lub hamują wytwarzanie substancji wywołujących ból. Z takiej terapii korzystają dorośli i dzieci, przy codziennych dolegliwościach.

Najczęściej sięga się po paracetamol oraz kwas acetylosalicylowy. Paracetamol łagodzi ból i gorączkę, nie działa przeciwzapalnie. ASA działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. W aptece znajdziesz m.in. Paracetamol Hasco, Aspirin i Aspirin C, a u dzieci przydaje się APAP dla dzieci Forte. Część środków to leki złożone, np. tabletki z kofeiną, która może wzmocnić efekt przeciwbólowy w bólach napięciowych, albo z witaminą C przy objawach przeziębienia.

Przy silniejszym bólu lekarz czasem przepisuje leki z grupy opioidów, np. tramadol. Spotkasz też połączenia przeciwbólowe z kodeiną, które są na receptę. Niektóre bóle wymagają innego podejścia, na przykład leków rozkurczowych przy kolce lub maści i żeli stosowanych miejscowo na stawy i mięśnie. To osobne działy, tu skupiamy się na ogólnych środkach przeciwbólowych i przeciwgorączkowych.

Stosuj krótko i zgodnie z ulotką. Nie łącz kilku leków zawierających tę samą substancję, bo łatwo o przedawkowanie, a paracetamol bywa składnikiem wielu leków na przeziębienie. Unikaj alkoholu. ASA nie jest zalecana u dzieci z infekcją wirusową i w ciąży. Ostrożności wymagają choroby żołądka, wątroby, nerek, astma aspirynowa oraz karmienie piersią. Do lekarza zgłoś się przy bardzo silnym lub narastającym bólu, bólu po urazie, nawracających bólach głowy, gorączce utrzymującej się ponad 3 dni lub gdy ból ogranicza normalne funkcjonowanie. Część leków z tej grupy to środki na receptę.