Katalog Leków

Ulotki, ChPL i refundacja leków z Rejestru Produktów Leczniczych

Leki przeciwbólowe

Leki przeciwbólowe łagodzą ból i obniżają gorączkę. Pomagają przy bólu głowy, zęba i mięśni. Odpowiednie dla dorosłych i dzieci.

530 leków, 58 substancji. Przejdź do listy leków.

Substancje czynne w tej kategorii

Leki w tej kategorii

Pokazano 451 do 500 z 530. Kliknij nagłówek kolumny, żeby posortować.

Lek ▴Dostępność w aptekachMocPostaćKategoriaDokumenty
Sumamigren Control

Sumatriptanum

Niedostępny50 mgTabletki powlekane
Rp
ulotka, ChPL
Sumanor

Sumatriptanum

Brak danych50 mgTabletki powlekane
Rp
ulotka, ChPL
Sumatriptan Medical Valley

Sumatriptanum

Trudno dostępny100 mgTabletki
Rp
ulotka, ChPL
Sumatriptan SUN

Sumatriptanum

Dobrze dostępny3 mg/0,5 mlRoztwór do wstrzykiwań we wstrzykiwaczu
Rp
ulotka, ChPL
Sumatriptan US Pharmacia

Sumatriptanum

Trudno dostępny50 mgTabletki
Rp
ulotka, ChPL
Tabcin Trend

Paracetamolum + Pseudoephedrini hydrochloridum + Chlorpheniramini maleas

Bardzo dobrze dostępny250 mg + 30 mg + 2 mgKapsułki miękkie
OTC
ulotka, ChPL
Tadomon

Tapentadolum

Dobrze dostępny25 mgTabletki o przedłużonym uwalnianiu
Rpw
ulotka, ChPL
Tadomon

Tapentadolum

Dobrze dostępny50 mgTabletki o przedłużonym uwalnianiu
Rpw
ulotka, ChPL
Tadomon

Tapentadolum

Dobrze dostępny100 mgTabletki o przedłużonym uwalnianiu
Rpw
ulotka, ChPL
Tadomon

Tapentadolum

Trudno dostępny150 mgTabletki o przedłużonym uwalnianiu
Rpw
ulotka, ChPL
Tadomon

Tapentadolum

Dobrze dostępny200 mgTabletki o przedłużonym uwalnianiu
Rpw
ulotka, ChPL
Tadomon

Tapentadolum

Dobrze dostępny250 mgTabletki o przedłużonym uwalnianiu
Rpw
ulotka, ChPL
Talvosilen Forte

Paracetamolum + Codeini phosphas hemihydricus

Trudno dostępny500 mg + 30 mgKapsułki
Rp
ulotka, ChPL
Tapamol

Paracetamolum

Brak danych240 mg/5 mlZawiesina doustna
OTC
ulotka, ChPL
Targin

Oxycodoni hydrochloridum + Naloxoni hydrochloridum

Dobrze dostępny5 mg + 2,5 mgTabletki o przedłużonym uwalnianiu
Rpw
ulotka, ChPL
Targin

Oxycodoni hydrochloridum + Naloxoni hydrochloridum

Dobrze dostępny10 mg + 5 mgTabletki o przedłużonym uwalnianiu
Rpw
ulotka, ChPL
Targin

Oxycodoni hydrochloridum + Naloxoni hydrochloridum

Dobrze dostępny20 mg + 10 mgTabletki o przedłużonym uwalnianiu
Rpw
ulotka, ChPL
Targin

Oxycodoni hydrochloridum + Naloxoni hydrochloridum

Dobrze dostępny40 mg + 20 mgTabletki o przedłużonym uwalnianiu
Rpw
ulotka, ChPL
Theraflu ExtraGRIP

Paracetamolum + Phenylephrini hydrochloridum + Pheniramini maleas

Bardzo dobrze dostępny650 mg + 10 mg + 20 mgProszek do sporządzania roztworu doustnego
OTC
ulotka, ChPL
Theraflu Grip Miód i Cytryna

Paracetamolum

Brak danych500 mgProszek do sporządzania roztworu doustnego
OTC
ulotka, ChPL
Theraflu Grip Owoce Leśne

Paracetamolum

Brak danych500 mgProszek do sporządzania roztworu doustnego
OTC
ulotka, ChPL
Theraflu MAX GRIP

Paracetamolum + Phenylephrini hydrochloridum + Acidum ascorbicum

Bardzo dobrze dostępny1000 mg + 10 mg + 70 mgProszek do sporządzania roztworu doustnego
OTC
ulotka, ChPL
Theraflu Max Grip

Paracetamolum + Acidum ascorbicum + Phenylephrini hydrochloridum

Niedostępny1000 mg + 70 mg + 10 mgProszek do sporządzania roztworu doustnego
OTC
ulotka, ChPL
Theraflu Total Grip

Paracetamolum + Phenylephrini hydrochloridum + Guaifenesinum

Bardzo dobrze dostępny500 mg + 6,1 mg + 100 mgKapsułki twarde
OTC
ulotka, ChPL
Theraflu Total Grip

Paracetamolum + Phenylephrini hydrochloridum + Guaifenesinum

Brak danych1000 mg + 12,2 mg + 200 mgProszek do sporządzania roztworu doustnego
OTC
ulotka, ChPL
Theraflu Zatoki

Paracetamolum + Phenylephrini hydrochloridum

Bardzo dobrze dostępny650 mg + 10 mgProszek do sporządzania roztworu doustnego
OTC
ulotka, ChPL
Tramadol + Paracetamol Medreg

Tramadoli hydrochloridum + Paracetamolum

Niedostępny37,5 mg + 325 mgTabletki powlekane
Rp
ulotka, ChPL
Tramadol Aurobindo

Tramadoli hydrochloridum

Niedostępny50 mgKapsułki twarde
Rp
ulotka, ChPL
Tramadol Aurovitas

Tramadoli hydrochloridum

Bardzo dobrze dostępny50 mgKapsułki twarde
Rp
ulotka, ChPL
Tramadol Hydrochloride + Paracetamol Brillpharma

Tramadoli hydrochloridum + Paracetamolum

Niedostępny37,5 mg + 325 mgTabletki powlekane
Rp
ulotka, ChPL
Tramadol Kalceks

Tramadoli hydrochloridum

Trudno dostępny50 mg/mlRoztwór do wstrzykiwań / do infuzji
Rp
ulotka, ChPL
Tramadol Krka

Tramadoli hydrochloridum

Dobrze dostępny50 mgKapsułki twarde
Rp
ulotka, ChPL
Tramadol Krka

Tramadoli hydrochloridum

Trudno dostępny50 mg/mlRoztwór do wstrzykiwań / do infuzji
Rp
ulotka, ChPL
Tramadol Krka

Tramadoli hydrochloridum

Niedostępny100 mgTabletki o przedłużonym uwalnianiu
Rp
ulotka, ChPL
Tramadol Krka

Tramadoli hydrochloridum

Trudno dostępny100 mg/ 2 mlRoztwór do wstrzykiwań / do infuzji
Rp
ulotka, ChPL
Tramadol Krka

Tramadoli hydrochloridum

Niedostępny150 mgTabletki o przedłużonym uwalnianiu
Rp
ulotka, ChPL
Tramadol Krka

Tramadoli hydrochloridum

Niedostępny200 mgTabletki o przedłużonym uwalnianiu
Rp
ulotka, ChPL
Tramadol Synteza

Tramadoli hydrochloridum

Dobrze dostępny50 mgKapsułki twarde
Rp
ulotka, ChPL
Tramadol Synteza

Tramadoli hydrochloridum

Niedostępny100 mg/mlKrople doustne
Rp
ulotka, ChPL
Tramadol Vitabalans

Tramadoli hydrochloridum

Niedostępny50 mgTabletki
Rp
ulotka, ChPL
Tramal

Tramadoli hydrochloridum

Bardzo dobrze dostępny50 mgKapsułki twarde
Rp
ulotka, ChPL
Tramal

Tramadoli hydrochloridum

Dobrze dostępny50 mg/mlRoztwór do wstrzykiwań
Rp
ulotka, ChPL
Tramal

Tramadoli hydrochloridum

Bardzo dobrze dostępny100 mg/mlKrople doustne, roztwór
Rp
ulotka, ChPL
Tramal Retard 50

Tramadoli hydrochloridum

Bardzo dobrze dostępny50 mgTabletki o przedłużonym uwalnianiu
Rp
ulotka, ChPL
Tramal Retard 100

Tramadoli hydrochloridum

Bardzo dobrze dostępny100 mgTabletki o przedłużonym uwalnianiu
Rp
ulotka, ChPL
Tramal Retard 150

Tramadoli hydrochloridum

Bardzo dobrze dostępny150 mgTabletki o przedłużonym uwalnianiu
Rp
ulotka, ChPL
Tramal Retard 200

Tramadoli hydrochloridum

Bardzo dobrze dostępny200 mgTabletki o przedłużonym uwalnianiu
Rp
ulotka, ChPL
Tramapar

Tramadoli hydrochloridum + Paracetamolum

Bardzo dobrze dostępny37,5 mg + 325 mgTabletki powlekane
Rp
ulotka, ChPL
Transtec 35 mcg/h

Buprenorphinum

Dobrze dostępny35 mcg/h (20 mg)System transdermalny, plaster
Rp
ulotka, ChPL
Transtec 52,5 mcg/h

Buprenorphinum

Dobrze dostępny52,5 mcg/h (30 mg)System transdermalny, plaster
Rp
ulotka, ChPL

Wskaźnik dostępności to orientacyjne oszacowanie naszego algorytmu, nie stan konkretnej apteki. Jak czytać wskaźnik dostępności.

Ból głowy, zęba, mięśni czy gorączka często wymagają szybkiego, bezpiecznego łagodzenia. W tej kategorii znajdziesz leki, które zmniejszają odczuwanie bólu i obniżają temperaturę. Działają w ośrodkowym układzie nerwowym lub hamują wytwarzanie substancji wywołujących ból. Z takiej terapii korzystają dorośli i dzieci, przy codziennych dolegliwościach.

Najczęściej sięga się po paracetamol oraz kwas acetylosalicylowy. Paracetamol łagodzi ból i gorączkę, nie działa przeciwzapalnie. ASA działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. W aptece znajdziesz m.in. Paracetamol Hasco, Aspirin i Aspirin C, a u dzieci przydaje się APAP dla dzieci Forte. Część środków to leki złożone, np. tabletki z kofeiną, która może wzmocnić efekt przeciwbólowy w bólach napięciowych, albo z witaminą C przy objawach przeziębienia.

Przy silniejszym bólu lekarz czasem przepisuje leki z grupy opioidów, np. tramadol. Spotkasz też połączenia przeciwbólowe z kodeiną, które są na receptę. Niektóre bóle wymagają innego podejścia, na przykład leków rozkurczowych przy kolce lub maści i żeli stosowanych miejscowo na stawy i mięśnie. To osobne działy, tu skupiamy się na ogólnych środkach przeciwbólowych i przeciwgorączkowych.

Stosuj krótko i zgodnie z ulotką. Nie łącz kilku leków zawierających tę samą substancję, bo łatwo o przedawkowanie, a paracetamol bywa składnikiem wielu leków na przeziębienie. Unikaj alkoholu. ASA nie jest zalecana u dzieci z infekcją wirusową i w ciąży. Ostrożności wymagają choroby żołądka, wątroby, nerek, astma aspirynowa oraz karmienie piersią. Do lekarza zgłoś się przy bardzo silnym lub narastającym bólu, bólu po urazie, nawracających bólach głowy, gorączce utrzymującej się ponad 3 dni lub gdy ból ogranicza normalne funkcjonowanie. Część leków z tej grupy to środki na receptę.