Katalog Leków

Ulotki, ChPL i refundacja leków z Rejestru Produktów Leczniczych

Leki przeciwbólowe

Leki przeciwbólowe łagodzą ból i obniżają gorączkę. Pomagają przy bólu głowy, zęba i mięśni. Odpowiednie dla dorosłych i dzieci.

530 leków, 58 substancji. Przejdź do listy leków.

Substancje czynne w tej kategorii

Leki w tej kategorii

Pokazano 301 do 350 z 530. Kliknij nagłówek kolumny, żeby posortować.

Lek ▴Dostępność w aptekachMocPostaćKategoriaDokumenty
Palexia

Tapentadolum

Niedostępny75 mgTabletki powlekane
Rpw
ulotka, ChPL
Palexia

Tapentadolum

Niedostępny100 mgTabletki powlekane
Rpw
ulotka, ChPL
Palexia retard

Tapentadolum

Dobrze dostępny25 mgTabletki o przedłużonym uwalnianiu
Rpw
ulotka, ChPL
Palexia retard

Tapentadolum

Dobrze dostępny50 mgTabletki o przedłużonym uwalnianiu
Rpw
ulotka, ChPL
Palexia retard

Tapentadolum

Dobrze dostępny100 mgTabletki o przedłużonym uwalnianiu
Rpw
ulotka, ChPL
Palexia retard

Tapentadolum

Dobrze dostępny150 mgTabletki o przedłużonym uwalnianiu
Rpw
ulotka, ChPL
Palexia retard

Tapentadolum

Dobrze dostępny200 mgTabletki o przedłużonym uwalnianiu
Rpw
ulotka, ChPL
Palexia retard

Tapentadolum

Dobrze dostępny250 mgTabletki o przedłużonym uwalnianiu
Rpw
ulotka, ChPL
Palgotal

Tramadoli hydrochloridum + Paracetamolum

Bardzo dobrze dostępny75 mg + 650 mgTabletki powlekane
Rp
ulotka, ChPL
Panacit

Paracetamolum

Niedostępny500 mgTabletki
OTC
ulotka, ChPL
Panacit Extra

Paracetamolum + Coffeinum

Niedostępny500 mg + 65 mgTabletki
OTC
ulotka, ChPL
Panadol dla dzieci

Paracetamolum

Trudno dostępny2,4 % (W/V)Zawiesina doustna
LzOTC
ulotka, ChPL
Panadol Extra

Paracetamolum + Coffeinum

Bardzo dobrze dostępny500 mg + 65 mgTabletki powlekane
OTC
ulotka, ChPL
Panadol Menthol Active

Paracetamolum

Brak danych500 mgProszek do sporządzania roztworu doustnego
OTC
ulotka, ChPL
Panadol Rapid

Paracetamolum

Brak danych500 mgTabletki musujące
OTC
ulotka, ChPL
Panaprex

Paracetamolum

Dobrze dostępny500 mgTabletki powlekane
OTC
ulotka, ChPL
Paracetamol + Codeine APAP

Paracetamolum + Codeini phosphas hemihydricus

Brak danych500 mg + 15 mgTabletki powlekane
OTC
ulotka, ChPL
Paracetamol + Difenhydramina Hasco Noc

Paracetamolum + Diphenhydramini hydrochloridum

Niedostępny500 mg + 25 mgTabletki powlekane
OTC
ulotka, ChPL
Paracetamol Accord

Paracetamolum

Brak danych10 mg/mlRoztwór do infuzji
Rp
ulotka, ChPL
Paracetamol Accord

Paracetamolum

Niedostępny500 mgTabletki
OTC
ulotka, ChPL
Paracetamol Aflofarm

Paracetamolum

Dobrze dostępny120 mg/5 mlZawiesina doustna
OTC
ulotka, ChPL
Paracetamol Aflofarm

Paracetamolum

Niedostępny500 mgTabletki
OTC
ulotka, ChPL
Paracetamol Aristo

Paracetamolum

Brak danych500 mgTabletki musujące
OTC
ulotka, ChPL
Paracetamol Aristo

Paracetamolum

Brak danych1000 mgTabletki musujące
Rp
ulotka, ChPL
Paracetamol Aurovitas

Paracetamolum

Bardzo dobrze dostępny500 mgTabletki
OTC
ulotka, ChPL
Paracetamol B. Braun

Paracetamolum

Trudno dostępny10 mg/mlRoztwór do infuzji
Rp
ulotka, ChPL
Paracetamol Baxter

Paracetamolum

Brak danych10 mg/mlRoztwór do infuzji
Rp
ulotka, ChPL
Paracetamol Biofarm

Paracetamolum

Bardzo dobrze dostępny500 mgTabletki
OTC
ulotka, ChPL
Paracetamol Biofarm

Paracetamolum

Niedostępny500 mgTabletki
LzOTC
ulotka, ChPL
Paracetamol Biofarm

Paracetamolum

Bardzo dobrze dostępny1000 mgTabletki powlekane
OTC
ulotka, ChPL
Paracetamol DOZ

Paracetamolum

Niedostępny500 mgTabletki
OTC
ulotka, ChPL
Paracetamol Dr.Max

Paracetamolum

Brak danych500 mgTabletki
OTC
ulotka, ChPL
Paracetamol Farmina

Paracetamolum

Bardzo dobrze dostępny125 mgCzopki
OTC
ulotka, ChPL
Paracetamol Farmina

Paracetamolum

Bardzo dobrze dostępny250 mgCzopki
OTC
ulotka, ChPL
Paracetamol Farmina

Paracetamolum

Bardzo dobrze dostępny500 mgCzopki
OTC
ulotka, ChPL
Paracetamol Filofarm

Paracetamolum

Dobrze dostępny500 mgTabletki
OTC
ulotka, ChPL
Paracetamol Forte Apteo Med

Paracetamolum

Trudno dostępny40 mg/mlZawiesina doustna
OTC
ulotka, ChPL
Paracetamol Galena

Paracetamolum

Brak danych120 mg/5 mlSyrop
OTC
ulotka, ChPL
Paracetamol Hasco

Paracetamolum

Bardzo dobrze dostępny80 mgCzopki doodbytnicze
OTC
ulotka, ChPL
Paracetamol Hasco

Paracetamolum

Dobrze dostępny120 mg/5 mlZawiesina doustna
OTC
ulotka, ChPL
Paracetamol Hasco

Paracetamolum

Bardzo dobrze dostępny125 mgCzopki doodbytnicze
OTC
ulotka, ChPL
Paracetamol Hasco

Paracetamolum

Bardzo dobrze dostępny250 mgCzopki doodbytnicze
OTC
ulotka, ChPL
Paracetamol Hasco

Paracetamolum

Bardzo dobrze dostępny500 mgTabletki powlekane
OTC
ulotka, ChPL
Paracetamol Hasco

Paracetamolum

Bardzo dobrze dostępny500 mgCzopki doodbytnicze
OTC
ulotka, ChPL
Paracetamol Hasco Forte

Paracetamolum

Bardzo dobrze dostępny240 mg/5 mlZawiesina doustna
OTC
ulotka, ChPL
Paracetamol Hasco o smaku pomarańczowym

Paracetamolum

Niedostępny120 mg/5 mlZawiesina doustna
OTC
ulotka, ChPL
Paracetamol Kabi

Paracetamolum

Trudno dostępny10 mg/mlRoztwór do infuzji
Rp
ulotka, ChPL
Paracetamol MEDICINAE

Paracetamolum

Niedostępny500 mgTabletki
OTC
ulotka, ChPL
Paracetamol Nutra Essential

Paracetamolum

Brak danych325 mgGranulat w saszetce
OTC
ulotka, ChPL
Paracetamol OLIMP

Paracetamolum

Dobrze dostępny500 mgTabletki powlekane
OTC
ulotka, ChPL

Wskaźnik dostępności to orientacyjne oszacowanie naszego algorytmu, nie stan konkretnej apteki. Jak czytać wskaźnik dostępności.

Ból głowy, zęba, mięśni czy gorączka często wymagają szybkiego, bezpiecznego łagodzenia. W tej kategorii znajdziesz leki, które zmniejszają odczuwanie bólu i obniżają temperaturę. Działają w ośrodkowym układzie nerwowym lub hamują wytwarzanie substancji wywołujących ból. Z takiej terapii korzystają dorośli i dzieci, przy codziennych dolegliwościach.

Najczęściej sięga się po paracetamol oraz kwas acetylosalicylowy. Paracetamol łagodzi ból i gorączkę, nie działa przeciwzapalnie. ASA działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. W aptece znajdziesz m.in. Paracetamol Hasco, Aspirin i Aspirin C, a u dzieci przydaje się APAP dla dzieci Forte. Część środków to leki złożone, np. tabletki z kofeiną, która może wzmocnić efekt przeciwbólowy w bólach napięciowych, albo z witaminą C przy objawach przeziębienia.

Przy silniejszym bólu lekarz czasem przepisuje leki z grupy opioidów, np. tramadol. Spotkasz też połączenia przeciwbólowe z kodeiną, które są na receptę. Niektóre bóle wymagają innego podejścia, na przykład leków rozkurczowych przy kolce lub maści i żeli stosowanych miejscowo na stawy i mięśnie. To osobne działy, tu skupiamy się na ogólnych środkach przeciwbólowych i przeciwgorączkowych.

Stosuj krótko i zgodnie z ulotką. Nie łącz kilku leków zawierających tę samą substancję, bo łatwo o przedawkowanie, a paracetamol bywa składnikiem wielu leków na przeziębienie. Unikaj alkoholu. ASA nie jest zalecana u dzieci z infekcją wirusową i w ciąży. Ostrożności wymagają choroby żołądka, wątroby, nerek, astma aspirynowa oraz karmienie piersią. Do lekarza zgłoś się przy bardzo silnym lub narastającym bólu, bólu po urazie, nawracających bólach głowy, gorączce utrzymującej się ponad 3 dni lub gdy ból ogranicza normalne funkcjonowanie. Część leków z tej grupy to środki na receptę.