Katalog Leków

Ulotki, ChPL i refundacja leków z Rejestru Produktów Leczniczych

Paracetamol Biofarm 500 mg tabletki

LzOTC

Substancja czynna: Paracetamol. Podmiot odpowiedzialny: Biofarm Sp. z o.o.

Ostatnia aktualizacja: dane rejestrowe 30 września 2026, ulotka 25 maja 2026, ChPL 25 maja 2026.

Najważniejsze informacje

  • Lek lecznictwo zamknięte (Lz) lub bez recepty (OTC)
  • Przechowywać w temperaturze pokojowej
  • Tabletkę można dzielić na równe dawki
  • Zawiera: stearynian magnezu
  • Bez refundacji, pełna odpłatność
  • Dostępność w aptekach: niedostępny
  • Dostępny także w punkcie aptecznym

Szczegóły

Skład
Paracetamolum 500 mg
Moc
500 mg
Postać
Tabletki
Droga podania
doustna
Kategoria dostępności
Lz (lecznictwo zamknięte), OTC (bez recepty)
Punkt apteczny

Dostępny także w punkcie aptecznym

Substancje czynne są w wykazie dla punktów aptecznych: Paracetamolum (tab. 1 poz. 539). Kategoria OTC. Jak to liczymy.

Przechowywanie
Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
Dzielenie tabletki
Tabletkę można podzielić na dwie równe dawki.
Substancje pomocnicze istotne dla pacjenta
Stearynian magnezu
Refundacja
Nie ma na aktualnej liście refundacyjnej
Kod ATC
N02BE01 (paracetamol)

Dokumenty leku

Ulotka dla pacjenta
Czytaj ulotkę

6 sekcji, wersja z rejestru pobrana 25 maja 2026. Oryginalny PDF

Charakterystyka Produktu Leczniczego
Czytaj ChPL

10 sekcji, wersja z rejestru pobrana 25 maja 2026. Oryginalny PDF

Opakowania

8 opakowań w rejestrze.

OpakowanieDostępność w aptekachKategoriaRefundacjaEAN
10 tabl.Niedostępny
OTC
brak5909990734832
1000 tabl.Niedostępny
OTC
brak5909990734863
2 tabl.Niedostępny
OTC
brak5909990734818
20 tabl.Niedostępny
OTC
brak5909990734849
2000 tabl.Niedostępny
OTC
brak5909990734870
250 tabl.Brak danych
Lz
brak5909990734856
50 tabl.Niedostępny
OTC
brak5909990927982
6 tabl.Niedostępny
OTC
brak5909990734825

Wskaźnik dostępności to orientacyjne oszacowanie naszego algorytmu, nie stan konkretnej apteki. Jak czytać wskaźnik dostępności.

Inne leki z substancją Paracetamol

LekDostępność w aptekachMocPostaćKategoriaDokumenty
APAP 325 mgNiedostępny325 mgTabletki powlekane
OTC
ulotka, ChPL
APAP capsNiedostępny500 mgKapsułki miękkie
OTC
ulotka, ChPL
APAP dla dzieci FORTEBardzo dobrze dostępny40 mg/mlZawiesina doustna
OTC
ulotka, ChPL
APAP dla dzieci FORTE smak malinowyBardzo dobrze dostępny40 mg/mlZawiesina doustna
OTC
ulotka, ChPL
APAP intenseDobrze dostępny200 mg + 500 mgTabletki powlekane
OTC
ulotka, ChPL
APAP migrenaBardzo dobrze dostępny250 mg + 250 mg + 65 mgTabletki powlekane
OTC
ulotka, ChPL
APAP przeziębienie MAXBardzo dobrze dostępny1000 mg + 50 mg + 12,2 mg/sasz.Proszek do sporządzania roztworu doustnego w saszetce
OTC
ulotka, ChPL
AgrypinNiedostępny325 mg + 30 mg + 10 mgTabletki powlekane
OTC
ulotka, ChPL
AliflusinBrak danych500 mg + 200 mg + 4 mgGranulat musujący
OTC
ulotka, ChPL
AliflusinBrak danych500 mg + 200 mg + 4 mgTabletki musujące
OTC
ulotka, ChPL
Antidol 15Bardzo dobrze dostępny500 mg + 15 mgTabletki
OTC
ulotka, ChPL
AntyGrypin COMPLEXTrudno dostępny500 mg + 200 mg + 4 mgTabletki musujące
OTC
ulotka, ChPL

Wszystkie leki z substancją Paracetamol

Dane rejestrowe

Status w rejestrze
Aktywny
Numer pozwolenia
07348
Ważność pozwolenia
Bezterminowe
Procedura rejestracyjna
NAR (procedura narodowa)
Typ preparatu
Ludzki
Podmiot odpowiedzialny
Biofarm Sp. z o.o.
Identyfikator w rejestrze
100077583

Źródła: Rejestr Produktów Leczniczych (URPL), stan z 28 września 2026.

Informacje pochodzą z publicznego Rejestru Produktów Leczniczych i obwieszczeń Ministra Zdrowia. Mają charakter edukacyjny i nie zastępują konsultacji z lekarzem lub farmaceutą. Nie zmieniaj dawki ani sposobu stosowania leku bez konsultacji.

Zgłoś błąd na tej stronie