Katalog Leków

Ulotki, ChPL i refundacja leków z Rejestru Produktów Leczniczych

APAP intense 200 mg + 500 mg tabletki powlekane

OTC

Substancja czynna: Ibuprofen, Paracetamol. Podmiot odpowiedzialny: US Pharmacia Sp. z o.o.

Ostatnia aktualizacja: dane rejestrowe 30 września 2026, ulotka 25 maja 2026, ChPL 25 maja 2026.

Najważniejsze informacje

  • Lek bez recepty (OTC)
  • Przechowywać w temperaturze pokojowej
  • Tabletki nie dzielić
  • Zawiera: dwutlenek tytanu (e171), makrogol (peg), talk
  • Bez refundacji, pełna odpłatność
  • Dostępność w aptekach: dobrze dostępny
  • Dostępny także w punkcie aptecznym

Szczegóły

Skład
Ibuprofenum 200 mg + Paracetamolum 500 mg
Moc
200 mg + 500 mg
Postać
Tabletki powlekane
Droga podania
doustna
Kategoria dostępności
OTC (bez recepty)
Punkt apteczny

Dostępny także w punkcie aptecznym

Substancje czynne są w wykazie dla punktów aptecznych: Ibuprofenum (tab. 1 poz. 334), Paracetamolum (tab. 1 poz. 539). Kategoria OTC. Jak to liczymy.

Przechowywanie
Brak specjalnych zaleceń dotyczących temperatury przechowywania produktu leczniczego. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem.
Dzielenie tabletki
Charakterystyka nie przewiduje dzielenia tabletki
Substancje pomocnicze istotne dla pacjenta
Dwutlenek tytanu (E171)Makrogol (PEG)Talk
Refundacja
Nie ma na aktualnej liście refundacyjnej
Kod ATC
M01AE51 (ibuprofen, połączenia)

Dokumenty leku

Ulotka dla pacjenta
Czytaj ulotkę

6 sekcji, wersja z rejestru pobrana 25 maja 2026. Oryginalny PDF

Charakterystyka Produktu Leczniczego
Czytaj ChPL

10 sekcji, wersja z rejestru pobrana 25 maja 2026. Oryginalny PDF

Opakowania

9 opakowań w rejestrze.

OpakowanieDostępność w aptekachKategoriaRefundacjaEAN
10 tabl.Dobrze dostępny
OTC
brak5909991430924
12 tabl.Niedostępny
OTC
brak5909991430931
16 tabl.Niedostępny
OTC
brak5909991430948
20 tabl.Niedostępny
OTC
brak5909991430955
24 tabl.Niedostępny
OTC
brak5909991430962
32 tabl.Niedostępny
OTC
brak5909991430979
4 tabl.Niedostępny
OTC
brak5909991430894
6 tabl.Niedostępny
OTC
brak5909991430900
8 tabl.Niedostępny
OTC
brak5909991430917

Wskaźnik dostępności to orientacyjne oszacowanie naszego algorytmu, nie stan konkretnej apteki. Jak czytać wskaźnik dostępności.

Inne leki z substancją Ibuprofen

LekDostępność w aptekachMocPostaćKategoriaDokumenty
APAP 325 mg

Paracetamolum

Niedostępny325 mgTabletki powlekane
OTC
ulotka, ChPL
APAP caps

Paracetamolum

Niedostępny500 mgKapsułki miękkie
OTC
ulotka, ChPL
APAP dla dzieci FORTE

Paracetamolum

Bardzo dobrze dostępny40 mg/mlZawiesina doustna
OTC
ulotka, ChPL
APAP dla dzieci FORTE smak malinowy

Paracetamolum

Bardzo dobrze dostępny40 mg/mlZawiesina doustna
OTC
ulotka, ChPL
APAP migrena

Paracetamolum + Acidum acetylsalicylicum + Coffeinum

Bardzo dobrze dostępny250 mg + 250 mg + 65 mgTabletki powlekane
OTC
ulotka, ChPL
APAP przeziębienie MAX

Paracetamolum + Coffeinum + Phenylephrini hydrochloridum

Bardzo dobrze dostępny1000 mg + 50 mg + 12,2 mg/sasz.Proszek do sporządzania roztworu doustnego w saszetce
OTC
ulotka, ChPL
Acatar Zatoki

Ibuprofenum + Pseudoephedrini hydrochloridum

Bardzo dobrze dostępny200 mg + 30 mgTabletki powlekane
OTC
ulotka, ChPL
Acatar Zatoki Tabs

Ibuprofenum + Phenylephrini hydrochloridum

Niedostępny200 mg + 6,1 mgTabletki drażowane
OTC
ulotka, ChPL
Agrypin

Paracetamolum + Pseudoephedrini hydrochloridum + Dextromethorphani hydrobromidum

Niedostępny325 mg + 30 mg + 10 mgTabletki powlekane
OTC
ulotka, ChPL
Aliflusin

Paracetamolum + Acidum ascorbicum + Chlorphenamini maleas

Brak danych500 mg + 200 mg + 4 mgTabletki musujące
OTC
ulotka, ChPL
Aliflusin

Paracetamolum + Acidum ascorbicum + Chlorphenamini maleas

Brak danych500 mg + 200 mg + 4 mgGranulat musujący
OTC
ulotka, ChPL
Antidol 15

Paracetamolum + Codeini phosphas

Bardzo dobrze dostępny500 mg + 15 mgTabletki
OTC
ulotka, ChPL

Wszystkie leki z substancją Ibuprofen

Decyzje Głównego Inspektora Farmaceutycznego

Wycofania, wstrzymania i zakazy dotyczą konkretnych serii, nie całego leku. Sprawdź numer serii na opakowaniu.

17 marca 2022
Wycofanie

APAP Intense 200 mg + 500 mg: serie P2009118

Narodowy Instytut Leków wykrył, że próbka leku nie spełnia wymagań jakościowych dotyczących wyglądu. Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu serii z obrotu.

Dane rejestrowe

Status w rejestrze
Aktywny
Numer pozwolenia
25910
Ważność pozwolenia
Bezterminowe
Procedura rejestracyjna
DCP (procedura zdecentralizowana)
Typ preparatu
Ludzki
Podmiot odpowiedzialny
US Pharmacia Sp. z o.o.
Identyfikator w rejestrze
100427020

Źródła: Rejestr Produktów Leczniczych (URPL), stan z 28 września 2026.

Informacje pochodzą z publicznego Rejestru Produktów Leczniczych i obwieszczeń Ministra Zdrowia. Mają charakter edukacyjny i nie zastępują konsultacji z lekarzem lub farmaceutą. Nie zmieniaj dawki ani sposobu stosowania leku bez konsultacji.

Zgłoś błąd na tej stronie