Katalog Leków

Ulotki, ChPL i refundacja leków z Rejestru Produktów Leczniczych

Karta leku Zatoxin Fast

Ulotka dla pacjenta: Zatoxin Fast 500 mg + 60 mg tabletki musujące

Tekst zatwierdzony w Rejestrze Produktów Leczniczych, pobrany 14 września 2026. Oryginalny PDF ulotki w rejestrze URPL.

1. Co to jest lek Zatoxin Fast i w jakim celu się go stosuje

Lek Zatoxin Fast jest lekiem złożonym, zawierającym dwie substancje czynne: paracetamol i pseudoefedryny chlorowodorek. Lek wykazuje działanie: przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i udrożniające przewody nosowe. Lek jest wskazany w leczeniu objawów przeziębienia i grypy.

Bez konsultacji z lekarzem leku nie należy stosować regularnie dłużej niż przez 3 dni.

2. Informacje ważne przed zastosowaniem leku Zatoxin Fast

Kiedy nie stosować leku Zatoxin Fast • jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol, pseudoefedrynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienionych w punkcie 6); • jeśli pacjent przyjmuje obecnie lub przyjmował w ciągu ostatnich 2 tygodni inhibitory monoaminooksydazy (leki stosowane w leczeniu depresji lub choroby Parkinsona); • jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią (patrz punkt „Ciąża i karmienie piersią”); • u dzieci w wieku poniżej 12 lat; • jeśli u pacjenta stwierdzono niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (enzymu biorącego udział w przemianach zachodzących w krwinkach czerwonych); • jeśli pacjent cierpi na ciężką postać następujących chorób: ─ choroba niedokrwienna serca (dławica piersiowa, przebyty zawał serca); ─ wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie), bardzo wysokie ciśnienie krwi (ciężkie nadciśnienie tętnicze) lub nadciśnienie tętnicze, którego nie można kontrolować za pomocą leków; ─ zaburzenia rytmu serca (arytmie); ─ niewydolność wątroby lub czynna choroba wątroby; ─ ciężką ostrą (nagłą) lub przewlekłą (długoterminową) chorobę nerek lub niewydolność nerek; ─ niedokrwistość hemolityczna (zmniejszenie liczby krwinek czerwonych w wyniku ich rozpadu); • jeśli u pacjenta występuje zatrzymanie moczu; • jeśli u pacjenta występuje jaskra z zamkniętym kątem przesączania (podwyższone ciśnienie w oku);

2 z 8

• jeśli u pacjenta występuje guz chromochłonny (rodzaj guza nadnerczy – gruczołów położonych blisko nerek); • jeśli pacjent przyjmuje poniższe leki (patrz punkt „Lek Zatoxin Fast a inne leki”): ─ leki na depresję należące do grupy trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych; ─ leki beta-adrenolityczne stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi i chorób serca; ─ leki sympatykomimetyczne stosowane w leczeniu niskiego ciśnienia krwi lub nieżytu nosa.

Ostrzeżenia i środki ostrożności Przed rozpoczęciem stosowania leku Zatoxin Fast należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Należy zachować szczególną ostrożność stosując lek Zatoxin Fast, w szczególności jeśli pacjent przyjmuje inne leki zawierające paracetamol lub pseudoefedrynę. Przed zastosowaniem innych leków pacjent powinien upewnić się, że nie zawierają paracetamolu i pseudoefedryny (patrz punkt „Lek Zatoxin Fast a inne leki”).

Należy zachować szczególną ostrożność stosując lek Zatoxin Fast: • jeśli pacjent jest w podeszłym wieku; • jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności nerek lub posocznica (gdy we krwi krążą bakterie i ich toksyny prowadzące do uszkodzenia narządów); • jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności wątroby (niewydolność wątroby, ostre zapalenie wątroby); • jeśli u pacjenta występuje niedokrwistość hemolityczna (zmniejszenie liczby krwinek czerwonych w wyniku ich rozpadu); • jeśli pacjent jest przewlekle niedożywiony lub odwodniony; • jeśli u pacjenta występują zaburzenia sercowe i (lub) naczyniowe, takie jak ból w klatce piersiowej (dławica piersiowa), kołatanie serca lub inne zaburzenia rytmu serca; • jeśli pacjent ma cukrzycę; • jeśli u pacjenta występuje przerost gruczołu krokowego (przerost prostaty) powodujący dyskomfort podczas oddawania moczu; • jeśli pacjent cierpi na psychozę (chorobę, w której pacjent traci kontakt z rzeczywistością i nie jest w stanie myśleć i oceniać świadomie); • jeśli u pacjenta występuje nadczynność tarczycy; • jeśli pacjent ma astmę; • jeśli pacjent ma nadciśnienie tętnicze (nadmiernie wysokie ciśnienie krwi w tętnicach); • jeśli pacjent jest uzależniony od alkoholu (patrz punkt „Lek Zatoxin Fast z alkoholem”); • jeśli pacjent przyjmuje flukloksacylinę (antybiotyk); • jeśli pacjent stosuje inne leki (patrz punkt „Lek Zatoxin Fast a inne leki”), w szczególności: ─ leki wpływające na wątrobę (w razie wątpliwości należy zapytać lekarza); ─ leki doustne zmniejszające krzepliwość krwi - leki przeciwzakrzepowe (lekarz zadecyduje, czy zmniejszyć dawkę leku).

Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli: • ból lub niedrożność nosa nasilają się lub trwają dłużej niż 5 dni lub jeśli objawy nie ustępują w ciągu 5 dni; • gorączka nasila się lub utrzymuje powyżej 3 dni; • występuje obrzęk i zaczerwienienie; • wystąpią nowe objawy; • u pacjenta planowana jest operacja - lekarz zaleci odstawienie leku na dzień przed zabiegiem.

W przypadku wystąpienia któregokolwiek z poniższych objawów należy przerwać stosowanie leku Zatoxin Fast i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się po pomoc medyczną (patrz punkt 4): • nagły ból brzucha lub krwawienie z odbytu w wyniku stanu zapalnego jelita grubego (niedokrwienne zapalenie jelita grubego); • gorączka z uogólnionym rumieniem skóry i wysypką krostkową; • nagła utrata wzroku (podczas stosowania leku może wystąpić zmniejszenie przepływu krwi w

3 z 8

obrębie nerwu wzrokowego).

Lek Zatoxin Fast zawiera paracetamol i pseudoefedrynę W trakcie stosowania leku Zatoxin Fast należy natychmiast poinformować lekarza, jeśli u pacjenta występują ciężkie choroby, w tym ciężkie zaburzenia czynności nerek lub posocznica (gdy we krwi krążą bakterie i ich toksyny, prowadząc do uszkodzenia narządów) lub niedożywienie, przewlekły alkoholizm lub gdy pacjent przyjmuje również flukloksacylinę (antybiotyk). W tych sytuacjach notowano u pacjentów występowanie ciężkiej choroby o nazwie kwasica metaboliczna (nieprawidłowość krwi i płynów ustrojowych), gdy stosowali oni paracetamol w regularnych dawkach przez dłuższy czas lub gdy przyjmowali paracetamol wraz z flukloksacyliną. Objawy kwasicy metabolicznej mogą obejmować: poważne trudności z oddychaniem, w tym przyspieszone głębokie oddychanie, senność, uczucie mdłości (nudności) i wymioty.

Stosowanie wysokich dawek paracetamolu może powodować wystąpienie działań niepożądanych, takich jak uszkodzenie wątroby.

Po zastosowaniu leków zawierających pseudoefedrynę zgłaszano przypadki zespołu tylnej odwracalnej encefalopatii (PRES) oraz zespołu odwracalnego zwężenia naczyń mózgowych (RCVS). PRES i RCVS to rzadkie schorzenia, które mogą wiązać się ze zmniejszonym dopływem krwi do mózgu. W przypadku wystąpienia objawów, które mogą być objawami PRES lub RCVS, należy natychmiast przerwać stosowanie leku Zatoxin Fast i natychmiast zwrócić się o pomoc lekarską (objawy, patrz punkt 4 „Możliwe działania niepożądane”).

Pseudoefedryna - jedna z substancji czynnych leku Zatoxin Fast, może być nadużywana, a duże dawki pseudoefedryny mogą być toksyczne. Ciągłe stosowanie może prowadzić do przyjmowania większych dawek leku Zatoxin Fast niż dawka zalecana do uzyskania pożądanego skutku, co zwiększa ryzyko przedawkowania. Nie należy przyjmować dawki większej niż zalecana dawka maksymalna ani nie przekraczać czasu trwania leczenia (patrz punkt 3).

Niektóre leki mogą wchodzić w interakcje z pseudoefedryną lub wpływać na jej działanie, dlatego przed zastosowaniem leku Zatoxin Fast razem z innymi lekami należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Leku Zatoxin Fast nie należy stosować równocześnie z innymi lekami o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym ze względu na ryzyko wystąpienia ciężkich działań niepożądanych.

Dzieci i młodzież w wieku poniżej 12 lat Stosowanie leku Zatoxin Fast u dzieci w wieku poniżej 12 lat jest przeciwwskazane (patrz punkt „Kiedy nie stosować leku Zatoxin Fast”).

Lek Zatoxin Fast a inne leki Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.

Nie należy jednocześnie stosować leku Zatoxin Fast z innymi lekami zawierającymi paracetamol i pseudoefedrynę.

Nie należy stosować leku Zatoxin Fast z następującymi lekami: • o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym; • z grupy inhibitorów monoaminooksydazy (IMAO), stosowanymi w leczeniu depresji i choroby Parkinsona, jeśli pacjent przyjmuje je obecnie lub przyjmował w ciągu ostatnich 14 dni; • sympatykomimetycznymi, stosowanymi w leczeniu niskiego ciśnienia krwi lub nieżytu nosa; • beta-adrenolitycznymi, stosowanymi w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi i chorób serca; • trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi, stosowanymi w leczeniu depresji.

4 z 8

Należy zachować szczególną ostrożność i skonsultować się z lekarzem w przypadku przyjmowania następujących leków: • stosowanych w leczeniu padaczki i (lub) zaburzeń psychicznych (np. fenytoina, fenobarbital, karbamazepina, glutetymid, lamotrygina); • stosowanych w leczeniu gruźlicy (np. ryfampicyna i izoniazyd); • zobojętniających kwas żołądkowy (np. cymetydyna, ranitydyna); • rozrzedzających krew (przeciwzakrzepowych), takich jak warfaryna; • metoklopramidu i domperydonu, stosowanych w leczeniu nudności i wymiotów oraz (lub) w chorobach żołądka i jelit; • stosowanych w leczeniu zakażeń bakteryjnych (chloramfenikol, linezolid); • kolestyraminy, stosowanej w celu obniżenia stężenia cholesterolu (należy ją stosować minimum godzinę po przyjęciu Zatoxin Fast); • zydowudyny, stosowanej w leczeniu zakażenia wirusem HIV (AIDS); • probenecydu, stosowanego w leczeniu dny moczanowej; • flukloksacyliny (antybiotyku) ze względu na poważne ryzyko zaburzeń krwi i płynów ustrojowych (nazywanych kwasicą metaboliczną), które muszą być pilnie leczone (patrz punkt 2); • stosowanych w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi (np. debryzochina, guanetydyna, rezerpina, metyldopa); • znieczulających, stosowanych w celu znieczulenia przed operacją; • stosowanych w leczeniu niewydolności serca i nieprawidłowego rytmu serca (digoksyna i inne glikozydy nasercowe); • stosowanych w leczeniu migreny (np. ergotamina, metysergid); • midodryny, stosowanej w leczeniu niskiego ciśnienia krwi.

Wpływ na wyniki testów i (lub) badań laboratoryjnych Paracetamol zawarty w tym leku może wpływać na wyniki niektórych testów stosowanych w celu określenia poziomu kwasu moczowego we krwi i cukru (glukozy) we krwi.

Wpływ na testy dopingowe Stosowanie leku Zatoxin Fast może dawać pozytywne wyniki testów antydopingowych. Jest to szczególnie ważne dla pacjentów uprawiających sport.

Lek Zatoxin Fast z alkoholem W czasie przyjmowania leku nie należy pić alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjent jest uzależniony od alkoholu. Lekarz zdecyduje o zastosowaniu środków ostrożności podczas stosowania leku Zatoxin Fast (patrz punkt „Ostrzeżenia i środki ostrożności”).

Ciąża i karmienie piersią Jeżeli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża Stosowanie leku Zatoxin Fast, jeżeli pacjentka jest w ciąży, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko jest przeciwwskazane (patrz punkt „Kiedy nie stosować leku Zatoxin Fast”).

Karmienie piersią Stosowanie leku Zatoxin Fast w okresie karmienia piersią jest przeciwwskazane (patrz punkt „Kiedy nie stosować leku Zatoxin Fast”).

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn Lek Zatoxin Fast może powodować zawroty głowy. W razie wystąpienia takich objawów nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Ostrzeżenia dotyczące substancji pomocniczych Lek Zatoxin Fast zawiera sorbitol (E420), aspartam (E 951) i sód.

5 z 8

Ten lek zawiera 296 mg sorbitolu w każdej tabletce musującej. Sorbitol jest źródłem fruktozy. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta (lub jego dziecka) nietolerancję niektórych cukrów lub stwierdzono wcześniej u pacjenta dziedziczną nietolerancję fruktozy, rzadką chorobę genetyczną, w której organizm pacjenta nie rozkłada fruktozy, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku lub podaniem go dziecku.

Lek zawiera 20 mg aspartamu w każdej tabletce musującej. Aspartam jest źródłem fenyloalaniny. Może być szkodliwy dla pacjentów z fenyloketonurią. Jest to rzadka choroba genetyczna, w której fenyloalanina gromadzi się w organizmie, z powodu jej nieprawidłowego wydalania.

Lek zawiera 323,85 mg sodu (głównego składnika soli kuchennej) w każdej tabletce musującej. Odpowiada to 16,19 % maksymalnej zalecanej dobowej dawki sodu w diecie u osób dorosłych.

3. Jak stosować lek Zatoxin Fast

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Droga podania leku Do podawania doustnego.

Sposób podawania Rozpuścić tabletkę w szklance (200 ml) wody o temperaturze pokojowej do uzyskania klarownego lub lekko mętnego roztworu. Uzyskany bezbarwny roztwór jest gotowy do wypicia. Roztwór należy wypić bezpośrednio po przygotowaniu.

Dawkowanie Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat Zalecana dawka to 1 tabletka musująca. W razie konieczności dawkę można powtarzać w odstępach co 4–6 godzin. Nie należy przyjmować leku częściej niż co 4 godziny ani stosować więcej niż 3 tabletki musujące w ciągu doby (co odpowiada 1500 mg paracetamolu i 180 mg pseudoefedryny chlorowodorku). Nie należy stosować dawki większej niż zalecana. Należy zawsze stosować możliwie najniższą skuteczną dawkę leku przez możliwie najkrótszy czas. Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować leku regularnie dłużej niż przez 3 dni. Należy skonsultować się z lekarzem, jeżeli nastąpi pogorszenie stanu zdrowia pacjenta, objawy będą utrzymywać się dłużej niż zalecany okres leczenia, objawy nawrócą lub zmieni się ich charakter.

Dzieci i młodzież w wieku poniżej 12 lat Stosowanie leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat jest przeciwwskazane.

Przyjęcie większej niż zalecana dawki leku Zatoxin Fast W razie przypadkowego przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Zatoxin Fast należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub zgłosić do najbliższego szpitala. Istnieje ryzyko zatrucia, zwłaszcza u pacjentów w podeszłym wieku, dzieci, pacjentów z chorobami wątroby, regularnie spożywających alkohol, z przewlekłym niedożywieniem oraz u pacjentów stosujących inne leki wpływające na wątrobę.

Pierwszymi objawami przedawkowania są: • bladość; • nudności, wymioty, zmniejszenie lub utrata apetytu; • ból brzucha.

Przyjęcie większej niż zalecana dawki leku może spowodować również: • zaburzenia rytmu serca (kołatanie serca, arytmie); • zapalenie trzustki;

6 z 8

• drażliwość, niepokój, podniecenie; • drżenie; • drgawki; • wzrost ciśnienia krwi; • trudności w oddawaniu moczu; • ciężką toksyczność wątroby; • ciężką niewydolność nerek; • uszkodzenie mózgu (encefalopatia); • śpiączkę; • zgon. W zależności od stanu zdrowia pacjenta, lekarz podejmie decyzję o sposobie leczenia.

Pominięcie zastosowania leku Zatoxin Fast Nie należy stosować podwójnej dawki w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Przerwanie przyjmowania leku Zatoxin Fast Brak specjalnych zaleceń.

W razie jakichkolwiek pytań związanych ze stosowaniem leku Zatoxin Fast należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

4. Możliwe działania niepożądane

Jak każdy lek, lek Zatoxin Fast może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Rzadko (rzadziej niż u 1 na 1 000 pacjentów): • reakcje alergiczne, w tym obrzęk skóry lub błon śluzowych (obrzęk naczynioruchowy); • nerwowość, bezsenność, niepokój, pobudzenie, omamy, zwłaszcza u dzieci; • zawroty głowy; • ból głowy; • drżenie; • zmiany rytmu serca (tachykardia, kołatanie serca); • wzrost ciśnienia krwi; • wymioty, nudności, suchość w ustach; • zwiększenie poziomu niektórych enzymów wątrobowych, co można zaobserwować w badaniach laboratoryjnych; • wysypka na skórze, rumień, pokrzywka, świąd; • trudności w oddawaniu moczu, szczególnie u pacjentów ze zwiększoną objętością gruczołu krokowego (przerost prostaty).

Bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów): • zmniejszenie liczby płytek krwi (trombocytopenia); • zmniejszenie liczby białych krwinek (leukopenia, agranulocytoza); • zmniejszenie liczby wszystkich krwinek (pancytopenia); • ciężkie reakcje skórne.

Częstość nieznana (nie może być określona na podstawie dostępnych danych): • ciężka i nagła reakcja alergiczna (wstrząs anafilaktyczny); • ciężka reakcja skórna (zespół Stevensa-Johnsona); • ciężka reakcja alergiczna obejmująca skórę i błony śluzowe, która może być nawet śmiertelna (toksyczna rozpływna martwica naskórka); • zapalenie jelita grubego spowodowane niewystarczającym przepływem krwi (niedokrwienne zapalenie jelita grubego); • zmniejszenie przepływu krwi w obrębie nerwu wzrokowego (niedokrwienna neuropatia nerwu

7 z 8

wzrokowego); • poważne schorzenie, które może powodować zakwaszenie krwi (tzw. kwasica metaboliczna), u pacjentów z ciężką chorobą przyjmujących paracetamol (patrz punkt 2); • nagła gorączka, zaczerwienienie skóry lub liczne niewielkie krostki (możliwe objawy ostrej uogólnionej osutki krostkowej - AGEP, ang. Acute Generalized Exanthematous Pustulosis) mogą wystąpić w ciągu pierwszych 2 dni stosowania leku Zatoxin Fast. Patrz punkt 2. Jeśli wystąpią takie objawy, należy przerwać stosowanie leku Zatoxin Fast i skontaktować się z lekarzem lub niezwłocznie zwrócić się o pomoc medyczną; • ciężkie schorzenia wpływające na naczynia krwionośne w mózgu, znane jako zespół tylnej odwracalnej encefalopatii (PRES) oraz zespół odwracalnego zwężenia naczyń mózgowych (RCVS).

Należy natychmiast przerwać stosowanie leku Zatoxin Fast i natychmiast zwrócić się o pomoc lekarską, jeżeli wystąpią objawy wskazujące na zespół tylnej odwracalnej encefalopatii (PRES) oraz zespół odwracalnego zwężenia naczyń mózgowych (RCVS). Należą do nich: silny ból głowy o nagłym początku, nudności, wymioty, splątanie, drgawki, zmiany widzenia.

Inne działania niepożądane, które mogą wystąpić po zastosowaniu leku Zatoxin Fast • pocenie się, pragnienie, ból w okolicy przedsercowej, trudności w oddawaniu moczu, osłabienie mięśni, rozszerzenie źrenic, problemy żołądkowe, poważne zaburzenia rytmu serca (arytmia komorowa), reakcja alergiczna obejmująca skórę i błony śluzowe (rumień wielopostaciowy), obrzęk gardła (krtani), wstrząs anafilaktyczny, niedokrwistość, nieprawidłowa czynność wątroby, zapalenie wątroby, ostra niewydolność nerek, śródmiąższowe zapalenie nerek, krew w moczu (krwiomocz), brak oddawania moczu (bezmocz).

Zgłaszanie działań niepożądanych Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych: Al. Jerozolimskie 181C 02-222 Warszawa Tel.: + 48 22 49-21-301 Fax: + 48 22 49-21-309 Strona internetowa: https://smz.ezdrowie.gov.pl

Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku. Działania niepożądane można zgłaszać również podmiotowi odpowiedzialnemu.

5. Jak przechowywać lek Zatoxin Fast

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią.

Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności (EXP) zamieszczonego na tubie i pudełku. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca. Okres ważności po pierwszym otwarciu pojemnika: 50 dni.

Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.

6. Zawartość opakowania i inne informacje

Co zawiera lek Zatoxin Fast

8 z 8

• Substancjami czynnymi leku są: paracetamol i pseudoefedryny chlorowodorek. Każda tabletka musująca zawiera 500 mg paracetamolu i 60 mg pseudoefedryny chlorowodorku. • Pozostałe składniki leku to: kwas cytrynowy (E 330), sodu wodorowęglan, sodu węglan, sorbitol (E 420), aromat cytrynowy (skład: preparaty aromatyzujące, naturalne substancje aromatyzujące, maltodekstryna, kwas cytrynowy (E 330)), aspartam (E 951), sacharyna sodowa (E 954), symetykon, leucyna, sodu dokuzynian.

Jak wygląda lek Zatoxin Fast i co zawiera opakowanie

Tabletki białe lub prawie białe, okrągłe, płaskie, pakowane w tubę z polipropylenu, zamkniętą korkiem z polietylenu zawierającą środek pochłaniający wilgoć (żel krzemionkowy), w tekturowym pudełku. Opakowanie zawiera 8 tabletek musujących.

Podmiot odpowiedzialny TACTICA Pharmaceuticals Sp. z o.o. ul. Królowej Jadwigi 148a/1a 30-212 Kraków Tel.: +48 889 388 538 {Logo podmiotu odpowiedzialnego}

Wytwórca E-Pharma Trento S.p.A. Frazione Ravina - Via Provina, 2 Trento, 38123, Włochy

W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji na temat tego leku należy zwrócić się do podmiotu odpowiedzialnego.

Informacje pochodzą z publicznego Rejestru Produktów Leczniczych i obwieszczeń Ministra Zdrowia. Mają charakter edukacyjny i nie zastępują konsultacji z lekarzem lub farmaceutą. Nie zmieniaj dawki ani sposobu stosowania leku bez konsultacji.